Оптимізація Google Chrome

Я не просто знаю, я впевнений що усі користувачі браузерів Google Chrome, спостерігають таке явище, як велике використання операційної пам’яті персональних комп’ютерів при використанні самого хрому.

Проблеми з використанням RAM

Для власників ПК з маленьким вмістом оперативної пам’яттю (RAM), завжди було проблематично працювати в хромі з декількома відкритими вкладками. Вся проблема в тому, що для кожної нової вкладки, хром використовує новий процес. Простіше кажучи, для кожного розширення (adblock, alexa rank, rss feed reader…) та для кожної вкладки (google.com, facebook, vk, twitter, gmail + сайти, сайти і ще сайти…) створюється окремий процес. Загалом це видно в диспетчері завдань.

диспетчер завдань з процесами google chrome

Мій робочий пк, дозволяє працювати з великою кількістю вкладок без проблем, оскільки сам ПК відповідає середнім характеристикам на сьогоднішній день. На картинці класно видно, що хром споживає досить малу кількість операційної пам’яті. Так для чого ж я пишу, що він любить поїсти нашу операційну пам’ять?! Залишіть ПК увімкненим, або просто переведіть його у режим сну, а на наступний день ці процеси споживатимуть вже не десятки мегабайт, а сотні. Мій робочий леп-топ, перезавантажується лише в випадках оновлень ОС, або коли сідає батарейка, як це трапилось сьогодні . Наприклад facebook починає споживати за декілька днів, близько 500 Mb оперативної пам’яті. Для мого ПК – це ніщо, а для слабеньких ПК – це глюки і зависання. Всім своїм друзям, у кого слабенькі ПК, які призначені для мінімальних завдань, я рекомендую OperaAC. Про неї мало хто чув, але це один із найекономніших браузерів. На жаль даний продукт більше не розвивається, але він і надалі напевне найекономніший браузер. До речі цей браузер ідеально підходить і для девелоперів, які працюють з фронт-ендом. Тому якщо у вас слабенький ПК, а інспектування сторінок і інші девелелоперскькі плюшки вам ну дуже-дуже потрібні, OperaAC справиться з цими завданнями. Перші свої роботи я довіряв саме цьому браузеру. Від інспектування коду, до аналітики завантажень та відладок сайтів.
P.S. OperaAC гнучко налаштовується під користувача і її роботу можна оптимізувати під ваші потреби, через величезну кількість можливих налаштувань. 

Але повернімося до Chrome.

Більшість із нас до нього звикли, в тому числі і я. Я ненавиджу Firefox, а IE чи новий Edge не зручні для девелоперства. Переходити на новий продукт Opera – Vivaldi, немає сенсу. Спробував і задоволень від роботи не отримав. Це саме ядро Chronium, але їх інтерфейс мене відлякує. Так як же працювати з Google Chrom на ПК, та економити оперативну пам’ять для інших, можливо важливіших процесів?

Для цього нам буде потрібне всього лиш одне розширення під назвою “The Great Suspender“.
Це розширення заморожує вкладки через певний час відсутності чи активності в них – від 20 секунд до 3 днів. Сайт вивантажується і майже не займає місце в оперативній пам’яті, а браузер і сам комп’ютер починають працювати помітно швидше.
Для мене, любителя відкрити не менше 10 вкладок водночас, таке розширення економить до 30% оперативної пам’яті, якщо мій комп’ютер працює декілька днів нон-стоп з запущеним браузером. А це не мало, не багато близько 2,5 Гб оперативної пам’яті.


The Great Suspender

У налаштуваннях The Great Suspender досить багато опцій. Можна вказати, через який проміжок часу після останнього звернення до сайту заморозиться його вкладка, чи потрібно заморожувати закріплені сайти, а також яким чином відбуватиметься розморожування – вручну або автоматично після звернення до вкладки. Крім того, можна вказати, щоб сайти заморожувалися тільки в тому випадку, коли ноутбук або планшет працює від батареї або коли він підключений до інтернету. Останню опцію можна активувати лише в випадку, коли ви відкрили вкладки для того, щоб переглянути сайт в офлайн режимі.

Налаштування The Great Suspender

Будь-який сайт можна додати в білий список – в цьому випадку він завжди буде працювати у фоновому режимі. Наприклад, у мене це сайти компанії, CRM, та електронна пошта, де за їх роботою потрібно слідкувати постійно. Для соц.мереж, у мене встановлені меседжери із магазину Windows, вони споживають набагато менше оперативної пам’яті, а ніж вкладки соц.мереж у хромі.. Всі заморожені вкладки залишаються видимими, просто їх іконки стають злегка бляклими, а перемикатися між ними можна точно так само, як між активними вкладками, потрібно тільки почекати повторного завантаження (якщо у вас тарифи інтернету з оплатою за трафік, напевне таке розширення вам не підійде, але моя порада:  – краще поміняйте інтернет провайдер .

А ще в розширені можна виставити хоткеї (це щось знайомих нам Ctrl+C та Ctrl+V) тільки комбінації ми обираємо самі для процедури заморозки та розморозки холодильника вкладок.

А поки я писав цю статтю, а це буквально 30 хвилин, ось так виросло споживання операційної пам’яті в google chrome:

Ріст споживання оперативної памяті в Google Chrome при роботі в ньому

Тому тестуйте,  друзі. Можливо саме це розширення вирішить ваші проблеми з не хваткою оперативної пам’яті. І нехай ваші компи будуть класні, ніколи не тормозять і не ламаються 

Залишити коментар