Як заблокувати трафік на сайт (відвідувачів) на основі мови браузера

Іноді трапляются ситуації, коли на Ваш сайт спрямований фрод-трафік (боти, або люди) навмисно виконуюють дії, які заважають працювати Вам, або бізнесу.

Для прикладу, іноді на українські інтернет-магазини напрявляють трафік ботів, де мова браузеру як правило en-us. Такі боти створюють фейкові замовлення чим навантажують менеджерів магазину. Доля реального трафіку людей за весь період може складати від 1 до 5% (іноді більше, в залежності від ніші і величини магазину).

Щоб тимчасово розвантажити магзин від ботів – можна заблокувати вхідний трафік від непотрібних мов браузерів, щоб боти більше не змогли переходити на Ваш сайт.

Як заблокувати трафік на сайт за допомогою мов браузерів

Відкрийте свою панель управління хостингом (cPanel або іншу, яку передбачає Ваш хостинг).

Перейдіть у диспетчер файлів, де зберігаються файли Вашого сайту та знайдіть там файл .htaccess, або пошукайте функцію редагування цього файлу в панелі управління хостингом. Також цей файл можна відредагувати через адмін-панель популярних CMS-систем за допомогою додаткових плагінів та розширень. Відредагуйте файл “.htaccess” вашого сайту.

Додайте наступне правило до кінця файлу. Замініть текст “код-мови” кодом мови, який потрібно заблокувати, наприклад en, en-us, або ru, ru-ua…

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:Accept-Language} ^код-мови [NC]
RewriteRule ^(. *)$ - [F,L]

Наприклад, щоб заблокувати браузери з англійською мовою, правило має виглядати так:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:Accept-Language} ^en [NC]
RewriteRule ^(. *)$ - [F,L]

Збережіть, файл .htaccess та завершіть блокування трафіку з браузерів, де мова не є допустимою.

Залишити коментар