5 чудових Schema.org багато-сніпетних плагінів для WordPress

Думаю ви звернули увагу, що за останні кілька років, пошукова видача поповняється сніпетними (візуальними доповненнями) результатами. Завдяки підключенню мікро-розмітки до вашого сайту, в результатах пошуку він також стане більш цікавим користувачу. Річ іде про відображення ряду інформації, такої як оцінки, дати і часу, зображень та іншої відповідної інформації, щоб допомогти створити більш багату картину вашого сайту в пошуку.

Ще в 2011 році Google, Microsoft (Bing), Yahoo та Яндекс запустили Schema.org, щоб допомогти веб-майстрам зрозуміти роботу мікро-розмітки у пошукових системах і встановити їх на свої сайти. Але й сьогодні встановлення мікро-розмітки для багатьох веб-майстрів являється складним і трохи заплутаним процесом. Якщо ваш сайт чи сайти працюють на CMS WordPress і ви не знаєте, як же підключити мікро-розмітку до вашого сайту (особливо, якщо ви не веб-програміст чи верстальщик), варто шукати рішення в плагінах. На щастя WordPress одна із найбільших і найпотужніших CMS у світі і співтовариство WordPress вже має кілька варіантів для вас, щоб вирішити проблемою з підключенням schema.org!

У вас є вибір серед платних і безкоштовних варіантів. Усі плагіни по свому особливі і їх потрібно обирати відштовхуючись від ваших потреб щодо розміщення мікро-розмітки.


Що таке видача із вмістом сніпетів?

Перш за все видача з вмістом сніпетів покращує пошук потрібної інформації, ще без переходів на сам сайт. Багато веб-майстрів встановлюють Schema.org мікро-розмітку, оскільки завдяки їй можуть збільшитись позиції сайту у пошуку і звісно збільшити увагу до сайту користувача у пошуковій системі. Це один із процесів SEO оптимізації сайту, але якщо ви тільки встановлюєте мікро-розмітку заради Seo і не забезпечуєте пошук дійсно корисними сніпетними даними – ви просто згаєте свій час, оскільки пошукові системи досить сильно проводять модерацію сніпетних даних.

На скріншоті вище можна побачити сніпетну видачу в ПС для сайту із рецептами їжі. В сніпет входить фото, та оцінка статті

Є сотні інших прикладів сніпетної видачі у різних сферах. Це і рецепти і товари в інтернет магазинах і фільми та музика, а також сніпетна видача компаній з їх адресами і іншою інформацією про них.

Чим корисна багато-сніпетна пошукова видача?

Перш за все це зручно для потенційних відвідувачів сайту. Ще у пошуковій системі вони мають можливість отримати трошки корисної інформації. Це можуть бути контакти, адреса, ціни, фото, тощо. CTR зросте на очах, а все завдяки не складній процедурі встановлення сніпетів на сайті.

Друге, на що слід звернути увагу, то це на любов Google до сайтів із розміченими мікро-даними. Але як я вже писав вище, schema.org розмітку слід встановлювати на сайті, але із розумом. Усі сніпети google перевіряє вручну. Хоч це і великі обсяги інформації, регіональні працівники Google справляються із своєю роботою і відфільтровують дійсно корисну інформацію у сніпетах, від не корисної. Тому використовуйте сніпети лише там, де це доцільно!


То ж повернемося до WordPress та плагінів, котрі спростять вашу роботу.

1. Schema Creator (Безкоштовний)

Напевне самий простий у використанні та безкоштовний плагін для вашого сайту. Заповнивши декілька полей, плагін автоматично мікро-розмітку з вказаними даними. Ну і якщо вас не влаштує стандартний вид відображення структурованих данних, то їм можна буде задати свій стиль на сайті за допомогою CSS без жодних проблем.

2. All In One Schema.org Rich Snippets (БЕЗКОШТОВНИЙ)

Ще один безкоштовний варіант простої мікро-розмітки. На жаль не настільки функціональний і він не підійде для сайту компанії. Розробники обіцяли додати цей функціонал в майбутньому, але вже більше року плагін не обновляється і доопрацювань в ньому вже напевне не варто чекати…

3. WP Social (Безкоштовна та платна версії)

Плагін у двох версіях, безкоштовній та платній преміум версії. Більш функціональний за своїх безкоштовних конкурентів. Досить добре вживається із іншими SEO плагінами для WordPress. В додачу у свому функціоналі також має і Google Authorship, OpenGraph, Twitter мета-теги та інші малі дрібниці. На жаль більша частина функцій знаходиться саме в платній версії плагіна.

4. Yoast Local SEO (Платний)

Yoast випускає напевне найпотужніші та найкращі SEO плагіни для WordPress. Так у своєму плагіні для локального просування, вони вбудували і можливість встановити мікро-розмітку на сайт. Але даний плагін більше підійде саме корпоративним сайтам компаній. І ніяких тут блогів, сайтів для ЗМІ, e-commerce та т.п.

5. WP Rich Snippets (Платний)

Напевне найпотужніший, але і найдорожчий плагін. Має в собі вже все що потрібно для мікро-розмітки даних для усіх типів сайтів, будь це корпоративний сайт, e-commerce чи просто блог. Окрім того що сам плагін платний, деякий додатковий функціонал оплачуєься в ньому окремо.


Висновки

Усі плагіни варті уваги веб-майстрів, котрі не бажають заморочуватись в коді. Але слід пам’ятати, що все що ви робите своїми руками, завжди краще і ніколи вас не підведе (у статті в 15 пунктів я згадував про гарний сервіс який спростить весь процес ручної роботи). Творіть, експерементуйте і піднімайте свої проекти в топ!

Можливо хтось використовує інші плагіни для мікро-розмітки даних, про які я не згадав у статті, або хтось вже використовує один із плагінів і може дати відгук йому. Залишайте свої коментарі!

Залишити коментар